jQuery(document).ready(function( $ ){ });
+420 261 099 999 obchod@bitservis.cz

Nejnovější firewall společnosti Fortinet pomáhá zákazníkům dosahovat cílů udržitelnosti.

Spotřebovává o 80 % méně energie než konkurenční produkty.

Společnost Fortinet®, lídr v oblasti rozsáhlých, integrovaných a automatizovaných řešení kybernetické bezpečnosti, na začátku listopadu tohoto roku představila FortiGate 1000F, nejnovější řadu firewallů nové generace (NGFW) od společnosti Fortinet, která ve srovnání s konkurencí přináší:

  • vyšší výkon (více než sedmkrát vyšší propustnost firewallu)
  • nižší spotřebu energie (o 83 % méně wattů na Gb/s propustnosti firewallu).

Vysoce výkonné zabezpečení

Bezpečnostní procesory společnosti Fortinet (SPU) umožňují firewallu FortiGate 1000F poskytovat v průměru 7,4× vyšší propustnost. Firewall FortiGate 1000F také nabízí téměř 7x vyšší výkon IPsec VPN a 7x vyšší propustnost inspekce SSL, než je průměr v oboru. Tím se zajišťuje eliminace slepých míst sítě s tím, že podniky mají plný přehled o síťových tocích v nešifrovaném textu a šifrovaných tocích bez vytváření úzkých míst. To je pro vysoce výkonná datová centra zásadní. Jedině tak je možné chránit kritická data a rychle identifikovat a zastavit hrozby dříve, než proniknou do sítě. Navíc díky výkonu ochrany před hrozbami, který je 2× vyšší než průměr v oboru, zpracovává FortiGate 1000F kritické bezpečnostní služby využívající AI/ML, jako je IPS, kontrola aplikací a ochrana před malwarem, rychleji než ostatní nabídky. 

Ekologicky udržitelné zabezpečení

Firewall FortiGate 1000F pomáhá zákazníkům dosáhnout jejich cílů v oblasti udržitelnosti, protože vyžaduje o 83 % méně wattů na Gb/s propustnosti firewallu a o 86 % méně wattů na Gb/s propustnosti IPsec VPN. Firewall FortiGate 1000F také vyžaduje méně chlazení než jiná řešení, neboť v porovnání s konkurenčními firewally generuje pouze 15 procent BTU/h na Gb/s propustnosti firewallu. Vysoce výkonné síťové firewally Fortinet s nízkou spotřebou energie znamenají, že podniky potřebují k dosažení svých obchodních potřeb méně firewallů, což pomáhá dále snižovat náklady na prostor a chlazení v datovém centru.

Důsledné zabezpečení

Stejně jako všechny firewally nové generace FortiGate obsahuje i FortiGate 1000F sadu bezpečnostních služeb FortiGuard s umělou inteligencí, které jsou vyvíjeny a neustále vylepšovány laboratořemi FortiGuard Labs. Pro pokročilou ochranu v reálném čase proti známým i neznámým hrozbám v datovém centru mohou zákazníci využívat IPS a antivirovou ochranu poháněnou umělou inteligencí a také první in-line ochranu sandboxu, která zabrání malwaru a ransomwaru vůbec proniknout do sítě. Podniková datová centra jsou na těchto službách závislá při monitorování a ochraně před taktikami útoků založených na souborech, malwarem, laterálním pohybem, ransomwarem a útoky založenými na pověření.

Zařízení FortiGate 1000F, podporované více než 20 lety vývoje účelových bezpečnostních procesorových jednotek (SPU), navazuje na tradici společnosti Fortinet v oblasti dodávek NGFW, které poskytují rozsah, výkon a úsporu energie, aby splňovaly bezpečnostní požadavky dnešních podnikových datových center.

BIT SERVIS je jeden z TOP partnerů společnosti Fortinet. Máte-li zájem o špičkové technologie Fortinet, kontaktujte nás.