jQuery(document).ready(function( $ ){ });
+420 261 099 999 obchod@bitservis.cz

Co mají společného SMĚRNICE NIS 2

A LOGMANAGER?

V obou případech se jedná o nástroj k posílení kybernetické bezpečnosti. Směrnice NIS 2 stanoví k posílení kybernetické bezpečnosti řadu povinností, Logmanager některé z těchto povinností pomáhá splnit.

NOVÝ ZÁKON O KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

NÚKIB v návaznosti na účinnost směrnice NIS 2 připravil návrh nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Na více jak 6000 subjektů (na místo původních 400) dopadne nově i povinnost provádět detekci a zaznamenání kybernetických bezpečnostních událostí.

A právě Logmanager je skvělý nástroj, jak dosáhnout splnění této povinnosti.

LOGMANGER K ŘÍZENÍ A SBĚRU LOGŮ

Logmanager je softwarový nástroj, který slouží k řízení a sběru logů, tedy záznamů o událostech, které se vyskytují v počítačovém systému, aplikaci nebo síti. Jeho úkolem je centralizovat a ukládat logovací data z různých zdrojů, aby bylo možné sledovat a analyzovat aktivitu v systému, detekovat problémy a případně na ně reagovat.

V rámci detekce kybernetických bezpečnostních událostí může Logmanager sledovat různé události, jako jsou pokusy o neoprávněný přístup, útoky na síťové zdroje, pokusy o infiltrace malwaru nebo jiné podezřelé aktivity. Pokud Logmanager detekuje podezřelou aktivitu, může automaticky vygenerovat upozornění nebo oznámení správcům systémů.

Zaznamenávání kybernetických bezpečnostních událostí je důležité pro následnou analýzu a vyšetřování. Logmanager zaznamenává všechny události, které se vyskytnou v systému, včetně neúspěšných pokusů o přihlášení, změn v konfiguraci systému a chyb v aplikacích. Tyto záznamy mohou být velmi užitečné při určování příčin incidentů nebo narušení bezpečnosti a mohou pomoci k včasnému odhalení problémů v systémech.

KONTAKTUJTE NÁS

Připravte se na splnění nových povinností, které přinese nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 261 099 999 nebo na email: obchod@bitservis.cz a vyzkoušejte si Logmanager nyní ZDARMA.

Více o Logmanageru, jakož i o možnosti jeho zapůjčení ZDARMA, si můžete přečíst zde:
https://www.log-management.cz.

Společnost BIT SERVIS je autorizovaným obchodním partnerem společnosti Sirwisa a.s. a jako partner je oprávněna prodávat produkt: Logmanager.

A za zmínku ještě stojí, že vývoj Logmanageru od společnosti Sirwisa probíhá v České republice a k nástroji je nabízena plná technická podpora.