jQuery(document).ready(function( $ ){ });
+420 261 099 999 obchod@bitservis.cz
Office 365

MICROSOFT 365 VÁM USNADNÍ PODNIKÁNÍ. POMŮŽEME VÁM S VÝBĚREM NEJLEPŠÍ VARIANTY

Potřebujete zjednodušit komunikaci napříč společností? Chtěli byste k práci využívat aplikace, jako jsou Word, Excel, Outlook, PowerPoint? Není co řešit! Pořiďte si Microsoft 365 a díky cloudové struktuře budete mít k dispozici vždy tu nejaktuálnější verzi online aplikací.

Ukládejte, sdílejte soubory a zajistěte si k nim přístup odkudkoli – dostanete k dispozici 1 TB online úložiště na uživatele. Pro komunikaci se zákazníky a spolupracovníky můžete využívat profesionální e-mail a kalendáře, ať už pracujete z kanceláře, domova nebo třeba z pláže 🙂

Hlavní výhody Microsoft 365

Pojďme se podívat na to, jaké výhody Microsoft 365 přináší. Jistě oceníte jeho jednoduché nasazení. Stačí vlastnit doménu a následně můžete zprovoznit emaily vaší společnosti. Nemusíte zůstat jen u e-mailů. Doporučujeme využívat komunikační nástroj MS Teams, který slouží nejen jako chatovací nástroj v rámci firmy, ale i jako přístupový bod k ostatním aplikacím Microsoft 365. Díky MS Teams jste schopní rychle a jednoduše naplánovat konference se zákazníky, porady nebo jen zprostředkovat hovor s kolegy.

Mezi další výhody patří počáteční nízké náklady na zprovoznění poštovního serveru a funkčnosti e-mailu. Tato funkcionalita se nazývá Exchange Online. Jedná se o e-mailový server v cloudu. Data jsou uložena v datových centrech Microsoftu po celém světě. Díky tomu je umožněn nepřetržitý přístup k e-mailům z jakéhokoliv zařízení, které má přístup k internetu. Součástí Exchange online je i velice dobré zabezpečení v podobě anti-spamu, anti-phishingu a anti-malwaru, které i v základním nastavení odfiltrují většinu nežádoucích emailů.

Sharepoint a OneDrive

Čím dál více firem přechází se sdílenými soubory do Cloudu. Využívají SharePoint Online a OneDrive Online. Vy máte v rámci Microsoft 365 k dispozici cloudové úložiště pro firemní dokumenty. K těmto dokumentům můžete přistupovat odkudkoliv. Stačí se pouze přihlásit na firemní účet Microsoftu.

K datům, uloženým v Sharepointu, se dostanete například pomocí webového prohlížeče, aplikaci v mobilním zařízení nebo pomocí synchronizačního klienta, který se nainstaluje na stanici a udržuje všechny dokumenty aktuální. Podmínkou je připojení k internetu.

Mezi hlavní výhody Sharepointu Online je možnost spolupráce více lidí na jednom dokumentu ve stejný čas. Kapacita SharePointu online je 25 TB.

Součástí Microsoft 365 je také OneDrive for Business. Jaký je tedy hlavní rozdíl mezi SharePointem a OneDrivem? OneDrive by měl sloužit pouze pro ty firemní dokumenty, které nechcete s nikým sdílet (smlouvy, osobní kniha jízd, mzdové vyúčtování atd.). Každý uživatel má svůj vlastní OneDrive a ostatní uživatelé k němu přistupovat nemohou. Vy máte možnost vybraný soubor ostatním nasdílet. Na druhou stranu SharePoint je místem pro ukládání firemních sdílených souborů. Kapacita OneDrivu pro jednoho uživatele je 1TB.

Obnova dat

Microsoft 365 umožňuje rychlou obnovu nedávno smazaných dat. Smazaná data je možné obnovit do 30 dnů od smazání, ale je důležité si uvědomit, že Microsoft žádné zálohy Vašich dat neprovádí. Microsoft nenese odpovědnost za ochranu
a uchovávání uživatelských dat – což může mít vážné následky. Důležité dokumenty z SharePointu, nebo emailové schránky zálohujte nástrojem třetí strany. V tomto případě doporučujeme software Veeam.

Jak vybrat tu správnou variantu Microsoft 365?

Microsoft 365 je k dispozici v několika různých variantách. Pojďme se podívat na to, jaká varianta je nejvhodnější pro vás.
Chcete využívat Microsoft 365 k podnikání? Pokud ano, měli byste zvolit plán Microsoft 365 Business Standard. Pokud ne, můžete si zvolit nejlevnější verzi Microsoft 365 pro jednotlivce, případně Microsoft 365 pro rodiny.

Potřebujete k práci používat desktopové aplikace Office, nebo vám stačí pouze webová verze? Pokud vám postačí pouze webová aplikace Office, můžete zvolit verzi Microsoft 365 Business Basic. Všechny ostatní verze z řady Business již obsahují i desktopové verze aplikací Office.

Kolik licencí budete potřebovat?

V případě, že má vaše firma méně jak 300 uživatelů, kteří by aktivně využívali Microsoft 365, postačí vám řada Business. Má-li vaše firma více jak 300 uživatelů, měli byste zvolit řadu Enterprise. Pojďme se na tyto dvě řady blíže podívat…

Microsoft 365 Business

U všech verzí Microsoft 365 Business můžete používat Microsoft Teams a mít i svůj vlastní poštovní server hostovaný v cloudu Microsoftu. V každém plánu je minimální velikost schránky 50GB.

Microsoft 365 Business Basic

Jedná se nejlevnější verzi Microsoft 365. Tato verze nabízí webové a mobilní verze aplikací a služeb společnosti Microsoft, jako je Exchange online. Na druhou stranu neobsahuje verze populárních aplikací pro stolní počítače, jako jsou PowerPoint, Word, Excel a Outlook. Tento plán je vhodný pro velmi malé podniky, které nemají prostředky na to, investovat do vlastního poštovního serveru.

Microsoft 365 Apps pro firmy

Tato verze obsahuje webové a desktopové aplikace Microsoft pro stolní počítače, jako jsou Word, Excel, PowerPoint, Outlook a MS Teams. Ovšem neobsahuje licenci Exchange online, jde tedy primárně o náhradu krabicové verze sady Office. Tento plán je vhodný pro malé firmy, které potřebují používat osvědčené základní aplikace Microsoft pro stolní počítače.

Microsoft 365 Business Standard

Tato verze Microsoft 365 nabízí širokou škálu všech desktopových aplikací a webových služeb nabízených společností Microsoft. Pokud chcete mít k dispozici desktopové verze aplikací Office, je tato verze vhodnou volbou.
Microsoft 365 Business Premium
Toto je nejdražší plán pro malé firmy od Microsoft 365. Má všechny aplikace a funkce jako Business Standard. Liší se ochranou před nebezpečnými přílohami, podezřelými odkazy a dalším malwarem. Zastává funkci antiviru. Je zde také možnost lepší vzdálené správy PC a mobilních zařízení.

Microsoft 365 Enterprise
Microsoft F3

Plán obsahuje pouze webové aplikace Office. V tomto plánu je zahrnuta služba Exchange online, ovšem velikost schránky je omezená pouze na 2GB. MS Teams je rozšířen o nástroje Vysílačka a Řízení úkolů. Úložiště na OneDrive je omezeno na 2GB na uživatele.

Microsoft E3

E3 kombinuje špičkové kancelářské aplikace se základními funkcemi pro zabezpečení a dodržování předpisů. Díky E3 můžete proaktivně chránit zaměstnance, data a informace o zákaznících pomocí inteligentního zabezpečení.

Microsoft E5

E5 kombinuje špičkové kancelářské aplikace s pokročilými funkcemi pro zabezpečení, dodržování předpisů, analýzu dat a hlasové služby. E5 je nevyšší plán Microsoft 365. Obsahuje všechny možné aplikace a funkce Microsoft 365, jako je Windows 10 Enterprise, Azure AD P1 & P2, centrální správa počítačů a zařízení, audio konference a mnoho dalších.
Víme, jak na to. Obraťte se na nás!

S Microsoft 365 máme bohaté zkušenosti. Většina našich zákazníků již Microsoft 365 využívá, nebo postupně přecházejí do Cloudu.

Pomůžeme vám zprovoznit účet Microsoft 365 a vytvořit nové uživatele včetně základního nastavení s migrací emailů z lokálního emailového serveru do Cloudu. Stejně tak s migrací dat z lokálního sdíleného úložiště do existující struktury SharePointu online, nebo s celkovou správou vašeho Microsoft 365 účtu. Zkrátka vše – od A do Z 🙂

Rádi Vám poradíme, jak si správně vytvořit strukturu v SharePointu online, nebo Microsoft Teams a jeho následném nejefektivnějším využíváním. Zároveň nabízíme školení zaměstnanců a administrátorů v rámci migrace emailů, dat, nebo jako samostatné školení na konkrétní produkt Microsoft 365.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.